PL EN

Aktualności

Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

W imieniu poznańskiego Oddziału SARP i Stowarzyszenia Kolektyw 1a zapraszamy do udziału w projekcie Mood For Wood, który odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia 2017 w Poznaniu.


Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji . W warsztatach weźmie udział 45 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 5 grupach zaprojektują i wykonają meble/ przestrzenie do wypoczynku dla pięciu wybranych lokalizacji związanych z wodą w Poznaniu . Wybrane do projektu lokalizacje mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią różne funkcje. Chcemy pokazać, że woda w Poznaniu to nie tylko Warta. Jedną z lokalizacji zaproszonych do tej edycji będzie Brama Poznania – Muzeum Ichot położone nad Cybiną, Jezioro Rusałka- które od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie nawet zimą, czy kultowa pływalnia miejska Chwiałka – na której tysiące poznaniaków uczyło się pływać . Jak podczas poprzednich edycji warsztatów uczestnicy spotkają się z użytkownikami lokalizacji, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja), które powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej. Warsztaty Mood for Wood wyróżniają się na tle innych warsztatów studenckich realizacją projektów warsztatowych, które będą miały rzeczywisty wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych.


Tutorzy:

_STUDIO NO (PL)

_Hello Wood (HU)

_KOGAA (CZ)

_Mikołaj Smoleński

_2021 architekti


Więcej informacji o warsztatach wraz z zasadami rekrutacji znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie projektu:  http://www.moodforwood.com/