PL EN

Aktualności

Aku.ura Miasta - ul. Małachowskiego, raport i prace warsztatowe

29 września 2018 w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu, w ramach kolejnej edycji projektu "Aku.ura Miasta" realizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, odbyły się konsultacje społeczne poświęcone zagospodarowaniu okolic ul. Małachowskiego.


Na spotkaniu zaprezentowano i oceniono cztery opracowania warsztatowe przygotowane przez zaproszone zespoły architektów w składzie:

zespół I - LAX (Anna Grajper, Sebastian Dobiesz, stud. Ustyna Antonyuk)

zespół II - Menthol Architects (Liliana Krzycka, Rafał Pieszko, Artur Nitribitt)

zespół III - PORT (Józef Franczok, Marcin Kolanus, Martyna Adamczyk, Klaudia Kozioł, Mateusz Mikołajów, Zofia Fedorów, Magdalena Targosz)

zespół IV - Anna Okoń, Marta Dąbrowska


W załączniku udostępniamy raport z konsultacji opracowany przez ich koordynatora, p. Krzysztofa Zientala z Biura ds. Partycypacji Społecznej UM.


Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom indywidualnym za zaangażowanie w projekt i wsparcie merytoryczne. Zachęcamy również do śledzenia wyników jego ostatniego etapu, czyli studialnego konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla badanego terenu, który zostanie ogłoszony w niedługim czasie.


Partner organizacyjny: PKP S.A.

Partnerzy: PKP PLK S.A., Poczta Polska S.A., Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta koło wrocławskie

Zdjęcia: Sabin Kluszczyński