PL EN

Aktualności

Archi-granie w Archi-boxie - SUCHY PION, 15 października

W najbliższy poniedziałek (15/10/2018, g. 19.00) żegnamy się z tegoroczną odsłoną Archi-boxu. Na zakończenie letniego sezonu i powitanie kolorowej jesieni wspólnie z Muzeum Architektury we Wrocławiu zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Archi-granie w Archi-boxie.


Tym razem zagra dla Was SUCHY PION! Parę słów przed koncertem doda Tadeusz Szukała, który opowie o wrocławskiej scenie muzycznej Wydziału Architektury w latach 60. XX w., kiedy to działały znakomite zespoły nagradzane na forum ogólnopolskim.


Pożegnajmy razem KALEJDOSKOP!


KIEDY: 15/10/2018

g. 19.00 - wstęp Tadeusza Szukały

g. 20.00 - koncert


GDZIE: Archi-box 8: KALEJDOSKOP, skwer przed Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1973316256295663/


SUCHY PION to grupa muzyczno-performatywno-terapeutyczna, powstała na początku XXI wieku jako ideologiczna opozycja mokrego horyzontalizmu. Po szeregu lat scenicznych sukcesów grupa zamknęła pewien rozdział swojej działalności nagraniem płyty o tytule eksportowym Saczy Pajon (2017). Gwałtowny, burzliwy, eruptywno-erozyjny rozwój zespołu w ostatnich latach zaowocował przetasowaniami personalnymi i nagraniem kolejnego albumu studyjnego, którego premiera przewidywana jest na wiosnę tego roku. Obszerny repertuar grupy daje nadzieje na kilka kolejnych wydań w najbliższym czasie. Zniuansowany styl muzyki Suchego Pionu dociera do grup aktualnie niewrażliwych na wszelkie formy aktywności kulturalno-oświatowej, poprzez krzewienie punkt-rocka przesiąkniętego ironicznym spojrzeniem na rzeczywistość, pozytywną energią i żywą emocją, co w połączeniu z hiperaktywną choreografią sceniczną porusza świadomością nawet najbardziej wsobne osobniki rodzaju ludzkiego. Dla bliższej charakterystyki należy dodać, że Saczy Pajon to „taki Człowiek, co szybko gra, i na niebie latają ptaki, i wielka rzeka, i anioł stróż i piekło i diabeł”.