PL EN

Aktualności

MOOD FOR WOOD 2021 - INTO THE WILD

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Mood for wood.


Mood for wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia br. w Poznaniu odbędzie się ósma edycja warsztatów, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.


Tegoroczna edycja skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Ich nieodkryte brzegi są niepowtarzalnym miejscem do obcowania z przyrodą, której nienaruszona tkanka pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Ich wyjątkowy charakter - dzikiej przyrody zamkniętej w centrum metropolii zachęca zarówno do spacerów czy pikników, ale jest także jednym z ulubionych miejsc amatorów wędkarstwa i miłośników ornitologii. Z myślą o wszystkich odwiedzających organizowana jest edycja Into the Wild.


Studenci zaprojektują meble miejskie, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących ten teren, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej.


Tutorzy:

Nils Wenk (Niemcy) www.wenkarchitekten.de

Irina Matei (Niemcy)

Nomad architects (Łotwa) www.nomadarchitects.lv

+48 Architecture (Polska) www.plus48.com.pl

Karol Żurawski (Polska) www.karolzurawski.com


Szczegóły udziału w załączniku.