PL EN

Aktualności

OSTATKI w DSOIA - relacja

OSTATKI W DOLNOŚLĄSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBIE ARCHITEKTÓW RP

Zakończyliśmy karnawał 2019 roku zapowiadaną uroczystą koronacją Króla i Królowej, wybranych przez elektorów, obecnych w lutym na tegorocznym Balu Architekta w Muzeum Architektury, organizowanym przez SARP O/W-w i DSOIA RP.

Uroczystość odbyła się w siedzibie DSOIA na ul. Wróblewskiego, kiedy to w dniu 5 marca br. insygnia królewskie otrzymali miłościwie mający nam panować przez cały rok 2019 - Król Darek Szczyrbuła - koronacji Króla dokonał abdykujący Artur Dorożyński, oraz Królowa Hanna Myślińska- ukoronował ją Tadeusz Szukała, który przygotował na tę uroczystość prezentację swego występu z zespołem Jacek Baran Blues Connection, gdzie sam królował jako „The Mystery Voice and his Covers Box”.

Ta oficjalna część ostatków przebiegała sprawnie pod bacznym spojrzeniem rzucanym z cesarskiego tronu przez uhonorowaną wieńcem laurowym - mimo swych sprzeciwów - Annę Kościuk, Przewodniczącą DSOIA. Król zadbał o poddanych serwując im śledzia „po królewsku”, a Królowa dla odmiany smaków czarowała słodkościami i uśmiechami.

Rada i Komisja Rewizyjna DSOIA, po swoim, przebiegającym w Izbie nieco wcześniej, zebraniu również zaszczyciła spotkanie swoją obecnością, ale kolejne obowiązki dnia codziennego stopniowo wykruszały Kolegów, mimo kuszącej do relaksu , odmiennej niż zwykła, scenografii wnętrza i muzyki, dopasowywanej do nastroju uczestników.

Królestwo niebieskie panowało do godziny 24, gdy zgodnie z tradycją skończyliśmy przed początkiem Środy Popielcowej rozkręconą przez Gipsy Kings imprezę …

Mieliśmy także uhonorować „Architektów na gigancie ‘ 2019”- zwycięzców Mistrzostw Dolnego Śląska Architektów w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie w Zieleńcu. Ale że przybyli skromnie i nie zostali przedstawieni przez Organizatora tych mistrzostw, to dopiero na 5 minut przed dwunastą 3 ostatnie dyplomowane narciarskie uczestniczki, balujące incognito, przyznały się do swego uczestnictwa w tamtym białym szaleństwie. Spotkanie w ich osobach zintegrowało i Balowiczów, i Narciarzy - dlatego należy uznać, że ten niecodzienny event uzyskał cel, jakiemu miał służyć.

Ewa Barska