PL EN

Aktualności

Wycieczki studialne do Wrocławia ESK 2016 - informacje na marzec

W związku z zainteresowaniem naszym projektem i licznymi pytaniami przedstawiamy Państwu ramowy harmonogram pierwszej z wycieczek, planowanej na dni 05-07 marca br.

Szczegóły kolejnych będą podawane sukcesywnie - na początku marca, kwietnia itd.


05 marca – sobota

Przyjazd Gości, zakwaterowanie w hotelu i w zależności od ilości czasu:

godz. ok. 13:00 – zwiedzanie wystawy MADE IN EUROPE - Mies van den Rohe Awards, Muzeum Architektury

godz. ok. 16:00 – obiad

godz. ok. 18:00 – zwiedzanie gmachu Narodowego Forum Muzyki NFM (przed koncertem)

godz. 20:00 - Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Jazz i muzyka świata - Dave Holland Trio

wykonawcy:

Dave Holland Trio

Angielski kontrabasista i kompozytor, Dave Holland, to jeden z gigantów współczesnego jazzu. Na swojej drodze miał szczęście współpracować z artystami, którzy tworzyli historię dwudziestowiecznego jazzu. Jako młody, utalentowany i poszukujący muzyk trafił w te same kręgi, co John McLaughlin, Evan Parker czy jego późniejszy długoletni współpracownik, Kenny Wheeler. W 1968 roku gra Hollanda zachwyciła Milesa Davisa, który zaprosił go do swojego zespołu; młody basista pomógł kształtować „elektryczne” brzmienie, ku któremu wówczas skłaniał się Davis. Grę Hollanda możemy usłyszeć m.in. na „In a Silent Way”. W późniejszych latach związał się z wytwórnią ECM, gdzie nagrywał m.in. z Chickiem Coreą, Anthonym Braxtonem i Barrym Altschulem w Circle. Należał do zespołu Braxtona, występował z Patem Metheny, a także nagrał szereg płyt z własnymi zespołami. Dziś wykłada, koncertuje i ugruntowuje sobie pozycję najlepszego basisty jazzowego na świecie. W swojej twórczej pracy kieruje się radą Sama Riversa: „Nie pomijaj niczego, graj wszystko”. (NFM, Wrocław)

Bilety – na pierwszym balkonie - w cenie 70 zł Rezerwacja biletów do 18.02!!!

po koncercie – „clubbing”, Rynek wrocławski jako element integracji stowarzyszeniowej (cena wg uznania, nie uwzględniona w kosztach wycieczki)

nocleg w hotelu: w zależności od preferencji gości w cenie: A, C – 320-360 zł, B -  255 zł (hotel Ibis w Silver Tower) lub D - 160 zł /dobę /pokój 2 os. z łazienką i oddzielnymi łóżkami, w cenie śniadanie (objaśnienie na końcu)

6 marca – niedziela

po śniadaniu, godz. ok. 11:00 - spacer pt. Wrocław zabytkowy – zwiedzanie Ratusza, Dzielnicy Czterech Wyznań, Ostrowa Tumskiego

godz. ok. 16: obiad

godz. 19:00 – Opera Wrocławska

premiera opery w 3 aktach – Giuseppe Verdi / Makbet

Makbet” to kolejna z kolekcji oper Verdiego, inspirowanych twórczością Williama Szekspira, po którą sięga Opera Wrocławska. Jest to pierwsza wśród dzieł kompozytora adaptacja Szekspira, autorem libretta jest wieloletni współpracownik Verdiego Francesco Maria Piave. Sztuka uwielbianego przez kompozytora Szekspira wyzwoliła dramatyczny geniusz Verdiego. Prapremiera „Makbeta” Verdiego miała miejsce 14 marca 1847 r. we Florencji, ale to stosunkowo wczesne dzieło kompozytor poddał gruntownej przeróbce osiemnaście lat później dla potrzeb premiery w Paryżu 19 kwietnia 1865 r. Właśnie ta druga wersja od niemal stu lat nie schodzi ze scen teatrów operowych całego świata. „Makbet” Verdiego od początku spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Kierownictwa muzycznego nowej inscenizacji podjęła się Ewa Michnik, scenografię przygotowuje Paweł Dobrzycki, choreografię Bożena Klimczak a kostiumy są autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej. Reżyserii podjął się wybitny twórca teatralny z Niemiec Bruno Berger-Gorski. Pełna dramatycznego rozmachu, nowatorska muzyka Verdiego, sugestywna wizja żądzy władzy i efektowne sceny zbiorowe z elementami fantastyki zapewnią niezapomniane wrażenia.

bilety – na drugim i trzecim balkonie, w cenie (ulg.) 60 zł .

po spektaklu - „clubbing”, centrum Wrocławia, jako element integracji stowarzyszeniowej (cena wg uznania, nie uwzględniona w kosztach wycieczki)

nocleg  w hotelu – j.w.

07 marca – poniedziałek

po śniadaniu, godz. ok. 11:00 - spacer pt. Wrocław modernistyczny – zwiedzanie Hali Stulecia, terenu WuWy, siedziby Izby Architektów

po spacerze – czas wolny do indywidualnego zagospodarowania (ew. zwiedzanie Afrykarium w ZOO)

godz. 18:00 - Duże A - sala konferencyjna C+D w Centrum Kongresowym Hali  Stulecia

wykład: Julien De Smedt, JDS (Dania), projekt: Kalvebod Waves w Kopenhadze

Julien De Smedt, architekt

data i miejsce urodzenia: 3 grudnia 1975 (40 lat), Region Stołeczny Brukseli, Belgia

wykształcenie: The Bartlett

Jest współtwórcą projektów cieszących się międzynarodowym uznaniem. Wyróżnia go zdolność do zawsze świeżego spojrzenia i do kwestionowania istniejących konwencji. W wieku zaledwie 29 lat, Julien de Smedt zdobył Złotego Lwa za pracę przy projektowaniu Concert Hall Stavanger, która została zaprezentowana w Sali Koncertowej na Biennale w Wenecji.

"Nasze projekty są po ludzku zaprojektowane, politycznie zaangażowane, finansowo opłacalne i strukturalnie realistyczne."

po wykładzie - pytania i dyskusja

po dyskusji - symboliczny poczęstunek i występ zespołu jazzowego uczniów Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (i równocześnie Wydziału Architelktury PWr.)

godz. ok. 20:40 – zakończenie, odjazd gości (ew. jeszcze jeden nocleg w hotelu)

Orientacyjny koszt wycieczki dla 1 osoby 550-650 (900) zł, w zależności od wybranej liczby i ceny noclegów. W cenie uwzględniono pozycje wymienione powyżej. Koszt może ulec zmianie wraz z liczbą uczestników.

A - Art Hotel, ul. Kielbasnicza, tuż przy Rynku, dzieło rewitalizacyjne "Archicomu"- nocleg w pok 2 os.ze śniadaniem to 360 zł/dobę

B - hotel w sieci Ibis, w nowym obiekcie Silver Tower,tuż przy dworcu PKP w-w Główny, biurowiec autorstwa Pracowni "Maćków"- nocleg w pok 2 os. ze śniadaniem to 255 zł/dobę

C - hotel "Tumski", tuż przy Ostrowie Tumskim, nocleg w pok. 2 os. ze śniadaniem to 320 zł/ dobę

D - hotel "Campanile", ul. Ślężna, za dworcem głównym PKP z drugiej strony, w standardzie turystycznym, ale b. blisko Aquaparku i jego wszelakich basenów, w tym sportowego (wstęp 15 zł na ten basen), nocleg w pok. 2 os. ze śniadaniem -160 zł, a jeśli z przedpłatą, to 130 zł/dobę.